ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2012-2013

Πολιτιστικά Θέματα didanpep@sch.gr / 2103576046 / νικος γκοβας

 

ΠΕΖΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ & ΛΥΚΕΙΩΝ 2012-2013

Τα παρακάτω 158 πεζά γράφτηκαν από μαθητές 44 Γυμνασίων & Λυκείων Ανατ. Αττικής στο πλαίσιο του προγράμματος "Λογοτεχνικό Εργαστήριο: οι μαθητές γράφουν! 2013"

Κάντε κλικ στα ονόματα για να διαβάσετε τα έργα των 427 μαθητών/μαθητριών (264 Γυμνασίων & 163 Λυκείων)

 

Βραβεία: (αλφαβητικά)

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

 

 

Διακρίσεις: (αλφαβητικά)

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

 

 

Έπαινοι:

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

2o Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Κωνσταντία Κανελλάκη, Έλλη Μαργαρίτη)

 

3ο Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Βιβή Αντωνογιάννη, Μαίρη Καλδή)
 

10ου Γυμνασίου Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Ευγενία Σταυριανού, Έφη Λάσκαρη, Κωνσταντίνος Χαρίτος, Ειρήνη Νικολοπούλου)

 

12o Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Φιλίτσα Γιαννησοπούλου)

 

1o Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί:Μαίρη Αντωνίου, Ευαγγελία Νάντση)

 

2ο Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Ελένη Μακρυγιάννη, Κατερίνα-Χριστίνα Σπυροπούλου)

 

3ο Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Τατιάνα Ροδόλφου, Μαρία Στάμου, Άκης Σωτηρόπουλος)

 

Γυμνάσιο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Πέτρος Δημητρακόπουλος)

 

Γυμνάσιο Καίσαρη (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Θεοδωράτου)

 

Γυμνάσιο Ζηρίδη (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Σ. Μπουφίδου)

 

Γυμνάσιο Θρακομακεδόνων (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Σινέκα)

 

Γυμνάσιο Καλλιτεχνικό Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Αλεξάνδρα Βασιλοπούλου, Ανθή Καββαδά)

 

1ο Γυμνάσιο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί: Ελευθερία Ζώτου, Μαρία Κιούση, Κυριακή Τριαλώνη)

 

1o Γυμνάσιο Κορωπίου (Εκπαιδευτικοί: Ευθυμία Λιώρη)

 

2ο Γυμνάσιο Κορωπίου (Εκπαιδευτικοί: Χρύσα Αργυράκη)

 

Γυμνάσιο Κωστέα-Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Βάνια Σύρμου)

 

Γυμνάσιο Μουσικό Παλλήνης (Εκπαιδευτικοί: Κατερίνα Αλεξιάδη, Τροοδία Αριστοδήμου,  Αικατερίνη Μάρακα, Δήμητρα, Τσίγκα, Αικατερίνη Φερεντίνου)

 

1o Γυμνάσιο Νέας Μάκρης (Εκπαιδευτικοί: Χρυσούλα Αντωνοπούλου, Γλυκερία Κατσιούπη)

 

2ο Γυμνάσιο Παιανίας (Εκπαιδευτικοί: Ελένη Δούκα, Ακριβή Τσαπατσάρη, Μαργαρίτα Καραλιοπούλου)

 

Γυμνάσιο Ώθηση (Εκπαιδευτικοί: Κυπαρισσία Παναγιάρη)

 

Γυμνάσιο St Lawrence (Εκπαιδευτικοί: Θεοδώρα Γκιαούρη, Ιωάννα Σαπουντζάκη

ΕΠΑΛ Κρυονερίου (Εκπαιδευτικοί: Αχιλλέας Σκορδάς)

 

Λύκειο Αυλώνα (Εκπαιδευτικοί: Θεοδόσης Κοντάκης)

 

2ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Χαράλαμπος Α. Ζαρωτιάδης)

 

3ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Ειρήνη Τσουκαλά)

 

4ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Λουκάκη)

 

6o Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Λεωνίδας Κωνσταντινίδης, Σοφία Παπαχριστοφίλου)

 

Λύκειο Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Παναγιώτα Βάσση, Νίκος Καζάζης)

 

2ο Λύκειο Γέρακα  (Εκπαιδευτικοί: Παρασκευή Σιδερά, Γιώργος Καψούρης, Ευαγγελία Γεωργάκη)

 

Λύκειο Καίσαρη (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Θεοδωράτου)

 

Λύκειο Ελληνογερμανική Αγωγή (Εκπαιδευτικοί: Αρβανιτάκη Μαρία)

 

Λύκειο Καλλιτεχνικό Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Αλεξάνδρα Βασιλοπούλου, Ανθή Καββαδά)

 

2ο Λύκειο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί: Άννα Πολίτου, Αφροδίτη Σιάσιου)

 

Λύκειο Λαυρίου (Εκπαιδευτικοί: Άννυ Καλφά, Νίνα Γαλιώτου, Βάσω Βασιλακάκου, Αντιγόνη Καψιμάλη)

 

Λύκειο Μαραθώνα (Εκπαιδευτικοί: Αφροδίτη Ρίκου, Ελευθερία Ζαχαρία, Δέσποινα Μπακοπούλου, Μανώλης Κυπριωτάκης)

 

1ο Λύκειο Μαρκοπούλου (Εκπαιδευτικοί: Αθηνά Πέππα, Αναστασία Τσιάγγα)

 

2o Λύκειο Μαρκοπούλου (Εκπαιδευτικοί: Χριστίνα Φωτιάδη)

 

Λύκειο Μουσικό Παλλήνης (Εκπαιδευτικοί: Κατερίνα Αλεξιάδη,  Δήμητρα Τσίγκα)  

 

Λύκειο Νέας Μάκρης (Εκπαιδευτικοί: Ιωάννα Αντωνίου, Αναστασία Ευαγγελίου, Ειρήνη Μοριχοβίτου)

 

Λύκειο Ραφήνας (Εκπαιδευτικοί: Κάντια Βαρελά, Σπυριδούλα Καλουδιώτη, Αντώνης Λαζαρής, Κατερίνα Χρηστέα)

 

Λύκειο Σκάλας Ωρωπού (Εκπαιδευτικοί: Ελένη Σκορδομπέκη)

 

Λύκειο Ώθηση (Εκπαιδευτικοί: Κυπαρισσία Παναγιάρη)

 

Λύκειο St Lawrence (Εκπαιδευτικοί: Θεοδώρα Γκιαούρη, Ιωάννα Σαπουντζάκη)