ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2012-2013

Πολιτιστικά Θέματα didanpep@sch.gr / 2103576046 / νικος γκοβας

 

ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ & ΛΥΚΕΙΩΝ 2012-2013

Τα παρακάτω 237 ποιήματα γράφτηκαν από μαθητές/μαθήτριες 19 Γυμνασίων (122 Ποιήματα) & 21 Λυκείων (115 Ποιήματα) της Ανατ. Αττικής στο πλαίσιο του προγράμματος "Λογοτεχνικό Εργαστήριο: οι μαθητές γράφουν! 2013"

Κάντε κλικ στα ονόματα για να διαβάσετε τα έργα

 

Βραβεία: (αλφαβητικά)

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

 

Διακρίσεις: (αλφαβητικά)

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

 

Έπαινοι:

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

1ο Γυμνάσιο Αυλώνα (Εκπαιδευτικοί: Νάντια Τσενέ)

2ο  Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Κωνσταντία Κανελλάκη, Έλλη Μαργαρίτη)

3ο Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Βιβή Αντωνογιάννη, Μαίρη Καλδή)

 

10ου Γυμνασίου Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Ευγενία Σταυριανού, Έφη Λάσκαρη, Κωνσταντίνος Χαρίτος, Ειρήνη Νικολοπούλου)

12o Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Φιλίτσα Γιαννησοπούλου)

1o Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Μαίρη Αντωνίου, Ευαγγελία Νάντση)

Γυμνάσιο Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Πέτρος Δημητρακόπουλος)

Γυμνάσιο Καίσαρη (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Θεοδωράτου)

Γυμνάσιο Νέα Γενιά Ζηρίδη (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Σ. Μπουφίδου)

Γυμνάσιο Θρακομακεδόνων (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Σινέκα)

Γυμνάσιο Καλλιτεχνικό Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Αλεξάνδρα Βασιλοπούλου, Ανθή Καββαδά)

1ο Γυμνάσιο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί: Ελευθερία Ζώτου, Μαρία Κιούση, Κυριακή Τριαλώνη)

1o Γυμνάσιο Κορωπίου (Εκπαιδευτικοί: Ευθυμία Λιώρη)

Γυμνάσιο Κωστέα-Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Βάνια Σύρμου)

 

Γυμνάσιο Μουσικό Παλλήνης (Εκπαιδευτικοί: Κατερίνα Αλεξιάδη, Τροοδία Αριστοδήμου,  Αικατερίνη Μάρακα, Δήμητρα, Τσίγκα, Αικατερίνη Φερεντίνου)

1o Γυμνάσιο Νέας Μάκρης (Εκπαιδευτικοί: Χρυσούλα Αντωνοπούλου, Γλυκερία Κατσιούπη)

2ο Γυμνάσιο Παιανίας (Εκπαιδευτικοί: Ελένη Δούκα, Ακριβή Τσαπατσάρη, Μαργαρίτα Καραλιοπούλου)

Γυμνάσιο Ώθηση (Εκπαιδευτικοί: Κυπαρισσία Παναγιάρη)

Γυμνάσιο St Lawrence (Εκπαιδευτικοί: Θεοδώρα Γκιαούρη, Ιωάννα Σαπουντζάκη

ΕΠΑΛ Κρυονερίου (Εκπαιδευτικοί: Αχιλλέας Σκορδάς)

 

Λύκειο Αυλώνα (Εκπαιδευτικοί: Θεοδόσης Κοντάκης)

3ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Ειρήνη Τσουκαλά)

4ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Λουκάκη)

6o Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Λεωνίδας Κωνσταντινίδης, Σοφία Παπαχριστοφίλου)

7o Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Νίκη Σαμαρίδη)

Λύκειο Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Παναγιώτα Βάσση, Νίκος Καζάζης)

2ο Λύκειο Γέρακα  (Εκπαιδευτικοί: Παρασκευή Σιδερά, Γιώργος Καψούρης, Ευαγγελία Γεωργάκη)

Λύκειο Καίσαρη (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Θεοδωράτου)

Λύκειο Ελληνογερμανική Αγωγή (Εκπαιδευτικοί: Αρβανιτάκη Μαρία)

Λύκειο Καλλιτεχνικό Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Αλεξάνδρα Βασιλοπούλου, Ανθή Καββαδά)

Λύκειο Καπανδριτίου (Εκπαιδευτικοί: Ευγενία - Δήμητρα Πανταζή)

2ο Λύκειο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί: Άννα Πολίτου, Αφροδίτη Σιάσιου)

Λύκειο Λαυρίου (Εκπαιδευτικοί: Άννυ Καλφά, Νίνα Γαλιώτου, Βάσω Βασιλακάκου, Αντιγόνη Καψιμάλη)

Λύκειο Μαραθώνα (Εκπαιδευτικοί: Αφροδίτη Ρίκου, Ελευθερία Ζαχαρία, Δέσποινα Μπακοπούλου, Μανώλης Κυπριωτάκης)

1ο Λύκειο Μαρκοπούλου (Εκπαιδευτικοί: Αθηνά Πέππα, Αναστασία Τσιάγγα)

2o Λύκειο Μαρκοπούλου (Εκπαιδευτικοί: Χριστίνα Φωτιάδη)

Λύκειο Μουσικό Παλλήνης (Εκπαιδευτικοί: Κατερίνα Αλεξιάδη,  Δήμητρα Τσίγκα)

Λύκειο Νέας Μάκρης (Εκπαιδευτικοί: Ιωάννα Αντωνίου, Αναστασία Ευαγγελίου, Ειρήνη Μοριχοβίτου)

Λύκειο Ραφήνας (Εκπαιδευτικοί: Κάντια Βαρελά, Σπυριδούλα Καλουδιώτη, Αντώνης Λαζαρής, Κατερίνα Χρηστέα)

Λύκειο Σκάλας Ωρωπού (Εκπαιδευτικοί: Ελένη Σκορδομπέκη)