ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2013-2014

Πολιτιστικά Θέματα didanpep@sch.gr / 2103576046 / νικος γκοβας

 

ΠΕΖΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ & ΛΥΚΕΙΩΝ 2013-2014

Τα παρακάτω 199 πεζά γράφτηκαν από μαθητές  Γυμνασίων & Λυκείων Ανατ. Αττικής στο πλαίσιο του προγράμματος "Λογοτεχνικό Εργαστήριο: οι μαθητές γράφουν! 2014"

Κάντε κλικ στα ονόματα για να διαβάσετε τα έργα των μαθητών/μαθητριών

 

Βραβεία: (αλφαβητικά)

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

Ελένη Γιαννακού «Το θαλασσοπούλι της Ικαρίας» (Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Γέρακα)

Νάτη Καρτσωνάκη «Το Ποτάμι» (Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο Γέρακα)

Άννα Καψούρη «Η βροχή»  (Μουσικό Γυμνάσιο Παλλήνης)

Θεοχάρη Ρουμπίνη, "Καθρέφτης" (Γυμνάσιο Νέα Γενιά Ζηρίδη)

Ηλιάνα Στεργιοπούλου «Η ζωή σε ένα κλουβί;» (3ο Γυμνάσιο Γέρακα)

Δημήτρης Φυτάς ,”Τα κίτρινα μάτια” (10ο Γυμνάσιο Αχαρνών)

Χριστίνα Κεφαλίδη «Ένα ζευγάρι φθαρμένα αθλητικά παπούτσια» (Καλλιτεχνικό Λύκειο Γέρακα)
Αλεξάνδρα Ορλόιου «Η Καταγγελία» (4ο Λύκειο Αχαρνών)
Βάλια Τζιτζικάκη   « Ή μήπως όχι;» (2ο Λύκειο Καλυβίων)
Στρατής  Χατζησταματίου «Μη-με-λησμόνει»
(Λύκειο Νέας Μάκρης)

Διακρίσεις: (αλφαβητικά)

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ







 

 

Έπαινοι:

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

1ο Γυμνάσιο Αυλώνα (Εκπαιδευτικοί: Νάντια Τσενέ)

2o Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Κωνσταντία Κανελλάκη)

 

3ο Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Βιβή Αντωνογιάννη, Ανδρέας Βαλιανάτος, Μαίρη Καλδή)

 

10ου Γυμνασίου Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Γιαννόπουλος Παναγιώτης, Μουζακίτου Χρυσάνθη, Νικολοπούλου Ειρήνη, Ποντίκη Γεωργία, Σταυριανού Ευγενία)

2ο Γυμνάσιο Βούλας (Εκπαιδευτικοί: Χριστίνα Απέργη)

1o Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Μαίρη Αντωνίου)

2ο Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Ελένη Μακρυγιάννη)

3ο Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Τατιάνα Ροδόλφου)

Γυμνάσιο Διονύσου (Εκπαιδευτικοί: Βάσω Χρήστου)

Γυμνάσιο Δροσιάς (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Τζαβάρα)

Γυμνάσιο Καίσαρη (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Θεοδωράτου)

Γυμνάσιο Καλλιτεχνικό Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Αλεξάνδρα Βασιλοπούλου, Ανθή Καββαδά)

1ο Γυμνάσιο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί: Ελευθερία Ζώτου, Μαρία Κιούση, Κυριακή Τριαλώνη)

2ο Γυμνάσιο Κορωπίου (Εκπαιδευτικοί: Χρύσα Αργυράκη)

Γυμνάσιο Κωστέα-Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Βάνια Σύρμου)

1ο Γυμνάσιο Μαρκοπούλου (Εκπαιδευτικοί: Έλενα Σφενδύλη)

Γυμνάσιο Μουσικό Παλλήνης (Εκπαιδευτικοί: Κατερίνα Αλεξιάδη, Τροοδία Αριστοδήμου,  Αικατερίνη Μάρακα, Δήμητρα, Τσίγκα, Αικατερίνη Φερεντίνου)

Γυμνάσιο Νέα Γενιά Ζηρίδη (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Σ. Μπουφίδου)

1o Γυμνάσιο Νέας Μάκρης (Εκπαιδευτικοί: Χρυσούλα Αντωνοπούλου, Γλυκερία Κατσιούπη)

Γυμνάσιο Ώθηση (Εκπαιδευτικοί: Κυπαρισσία Παναγιάρη)

Γυμνάσιο St Lawrence (Εκπαιδευτικοί: Θεοδώρα Γκιαούρη, Ιωάννα Σαπουντζάκη

2ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Χαράλαμπος Α. Ζαρωτιάδης)

3ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Ειρήνη Τσουκαλά)

6o Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Λεωνίδας Κωνσταντινίδης, Σοφία Παπαχριστοφίλου)

7ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: )

Λύκειο Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Παναγιώτα Βάσση, Νίκος Καζάζης)

Λύκειο Καίσαρη (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Θεοδωράτου)

Λύκειο Ελληνογερμανική Αγωγή (Εκπαιδευτικοί: Αρβανιτάκη Μαρία)

Λύκειο Κωστέα-Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Βάνια Σύρμου)

2o Λύκειο Μαρκοπούλου (Εκπαιδευτικοί: Χριστίνα Φωτιάδη)

Λύκειο Νέας Μάκρης (Εκπαιδευτικοί: Ιωάννα Αντωνίου, Αναστασία Ευαγγελίου, Ειρήνη Μοριχοβίτου)

Λύκειο Ραφήνας (Εκπαιδευτικοί: Κάντια Βαρελά, Σπυριδούλα Καλουδιώτη, Αντώνης Λαζαρής, Κατερίνα Χρηστέα)