ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΑΝΑΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ 2013-2014

Πολιτιστικά Θέματα didanpep@sch.gr / 2103576046 / νικος γκοβας

 

ΠΟΙΗΜΑΤΑ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ & ΛΥΚΕΙΩΝ 2013-2014

 

Τα παρακάτω 264 ποιήματα γράφτηκαν από μαθητές/μαθήτριες Γυμνασίων (150 Ποιήματα) & Λυκείων (114 Ποιήματα) της Ανατ. Αττικής στο πλαίσιο του προγράμματος "Λογοτεχνικό Εργαστήριο: οι μαθητές γράφουν! 2014"

 

Κάντε κλικ στα ονόματα για να διαβάσετε τα έργα

 

Βραβεία: (αλφαβητικά)

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

 

Διακρίσεις: (αλφαβητικά)

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

 

Έπαινοι:

ΓΥΜΝΑΣΙΑ

ΛΥΚΕΙΑ

2ο  Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Κωνσταντία Κανελλάκη, Έλλη Μαργαρίτη)

3ο Γυμνάσιο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Βιβή Αντωνογιάννη, Μαίρη Καλδή)

10ου Γυμνασίου Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Ευγενία Σταυριανού, Έφη Λάσκαρη, Κωνσταντίνος Χαρίτος, Ειρήνη Νικολοπούλου)

2ο Γυμνάσιο Βούλας (Εκπαιδευτικοί: Χριστιάννα Απέργη)

1o Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Μαίρη Αντωνίου)

2ο Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Ελένη Μακρυγιάννη)

3ο Γυμνάσιο Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Τατιάνα Ροδόλφου)

Γυμνάσιο Διονύσου (Εκπαιδευτικοί: Βάσω Χρήστου)

Γυμνάσιο Δροσιάς (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Τζαβάρα)

Γυμνάσιο Καίσαρη (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Θεοδωράτου)

Γυμνάσιο Καλλιτεχνικό Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Αλεξάνδρα Βασιλοπούλου, Ανθή Καββαδά)

1ο Γυμνάσιο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί: Ελευθερία Ζώτου, Μαρία Κιούση, Κυριακή Τριαλώνη)

2ο Γυμνάσιο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί: Στέλλα Κόλλια και Αφροδίτη Σιάσιου)

2ο Γυμνάσιο Κορωπίου (Εκπαιδευτικοί: Χρύσα Αργυράκη)

Γυμνάσιο Κωστέα-Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Βάνια Σύρμου)

1ο Γυμνάσιο Μαρκόπουλου (Εκπαιδευτικοί: Έλενα Σφενδύλη)

Γυμνάσιο Μουσικό Παλλήνης (Εκπαιδευτικοί: Κατερίνα Αλεξιάδη, Τροοδία Αριστοδήμου,  Αικατερίνη Μάρακα, Δήμητρα, Τσίγκα, Αικατερίνη Φερεντίνου)

Γυμνάσιο Νέα Γενιά Ζηρίδη (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Σ. Μπουφίδου)

1o Γυμνάσιο Νέας Μάκρης (Εκπαιδευτικοί: Χρυσούλα Αντωνοπούλου, Γλυκερία Κατσιούπη)

1ο Γυμνάσιο Σκάλας Ωρωπού (Εκπαιδευτικοί: )

Γυμνάσιο Ώθηση (Εκπαιδευτικοί: Κυπαρισσία Παναγιάρη)

Γυμνάσιο St Lawrence (Εκπαιδευτικοί: Θεοδώρα Γκιαούρη, Ιωάννα Σαπουντζάκη)

2ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Χάρης Ζαρωτιάδης)

3ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Ειρήνη Τσουκαλά)

4ο Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Μαρία Λουκάκη)

6o Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Λεωνίδας Κωνσταντινίδης, Σοφία Παπαχριστοφίλου)

7o Λύκειο Αχαρνών (Εκπαιδευτικοί: Νίκη Σαμαρίδη)

Λύκειο Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Παναγιώτα Βάσση, Νίκος Καζάζης)

2ο Λύκειο Γέρακα  (Εκπαιδευτικοί: Παρασκευή Σιδερά, Γιώργος Καψούρης, Ευαγγελία Γεωργάκη)

Λύκειο Ελληνογερμανική Αγωγή (Εκπαιδευτικοί: Αρβανιτάκη Μαρία)

Λύκειο Καίσαρη (Εκπαιδευτικοί: Έλλη Θεοδωράτου)

Λύκειο Καλλιτεχνικό Γέρακα (Εκπαιδευτικοί: Αλεξάνδρα Βασιλοπούλου, Ανθή Καββαδά)

1ο Λύκειο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί:     )

2ο Λύκειο Καλυβίων (Εκπαιδευτικοί: Άννα Πολίτου, Ειρήνη Λαδέα, Κατερίνα Κόλλια)

Λύκειο Κωστέα-Γείτονα (Εκπαιδευτικοί: Βάνια Σύρμου)

Λύκειο Λαυρίου (Εκπαιδευτικοί: Άννυ Καλφά, Νίνα Γαλιώτου, Βάσω Βασιλακάκου, Αντιγόνη Καψιμάλη)

Λύκειο Μαραθώνα (Εκπαιδευτικοί: Αφροδίτη Ρίκου, Δέσποινα Μπακοπούλου, Ππακωνσταντίνου)

2o Λύκειο Μαρκοπούλου (Εκπαιδευτικοί: Χριστίνα Φωτιάδη)

Λύκειο Νέας Μάκρης (Εκπαιδευτικοί: Ιωάννα Αντωνίου, Αναστασία Ευαγγελίου, Ειρήνη Μοριχοβίτου)

Λύκειο Ραφήνας (Εκπαιδευτικοί: Κάντια Βαρελά, Σπυριδούλα Καλουδιώτη, Αντώνης Λαζαρής, Κατερίνα Χρηστέα)

Λύκειο Σκάλας Ωρωπού (Εκπαιδευτικοί: Ελένη Σκορδομπέκη)

Λύκειο Ώθηση (Εκπαιδευτικοί: Κυπαρισσία Παναγιάρη)