ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ ΤΗΣ Δ/ΝΣΗΣ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ                                                                                           ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ COVID 19 "Μένουμε στο Σπίτι"

Υποστηρικτικό υλικό στο πλαίσιο του "Μένουμε στο Σπίτι"

Υλικό/"Οδηγοί" Πρόληψης για COVID-19

Χρήσιμο υποστηρικτικό υλικό για Εκπαιδευτικούς, Γονείς και Μαθητές, στο πλαίσιο της αντιμετώπισης της πανδημίας και του "Μένουμε στο Σπίτι"

1)     Κορονοϊός - Covid 19 ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ-  Γραμμή 24ης Λειτουργίας- Αριθμός Τηλεφώνου = 1135

2)     Κορονοϊός  Covid 19 – Χρήσιμες Οδηγίες-Ενημέρωση από τον ΕΟΔΥ

3)     ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ- ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΥΓΕΙΑΣ (Δ1α-Γ.Π.οικ.15447) - Οδηγίες του ΕΟΔΥ

4)     Οδηγός διαχείρισης της ψυχικής οδύνης από τη νοσηλεία ή την απώλεια προσφιλούς ατόμου λόγω της πανδημίας COVID-19      ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ ΑΘΗΝΩΝ ΙΑΤΡΙΚΗ ΣΧΟΛΗ  Α΄ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ

5)     Η Επιδημία του COVID-19 για την Τρίτη

Ηλικία.  Α΄ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ

6)     ΕΟΔΥ : Οδηγίες σχετικά με τα μέτρα πρόληψης κατά της διασποράς  Λοίμωξης από τον νέο Κορονοϊό 2019-nCoV στις Σχολικές Μονάδες    και Φορείς  που προσφέρουν  Εκπαιδευτικές Υπηρεσίες.

7)     Επανασυνδεόμαστε με το Σχολείο Διαδικτυακά  e-class -Έντυπα / Υλικό Ψυχοκοινωνική Υποστήριξη COVID19

Δρ. Ανθή Γεωργιάδου

Υπεύθυνη Αγωγής Υγείας