Η Σχολική μας Μονάδα συμμετέχει φέτος στον 14ο Μαθητικό Διαγωνισμό ταινιών μικρού μήκους, τον οποίο διοργανώνει η Δ.Π.Ε Σερρών, με την ταινία “Βοήθεια”. Το σενάριο της ταινίας, όπως και η σκηνοθεσία, έγινε εξολοκλήρου από τους μαθητές μας, σε συνεργασία με το Γενικό Λύκειο Νέας Περάμου Καβάλας. Στην ταινία παίζουν οι μαθητές μας, όπως και μια συνάδελφος του Σχολείου μας.

Θα είναι ιδιαίτερα ενθαρρυντικό για τους μαθητές μας να διαμοιραστεί το link της ταινίας (έχει ανέβει στο Youtube σύμφωνα με τις οδηγίες της διοργανώτριας αρχής) στις Σχολικές Μονάδες της Διεύθυνσής μας, προκειμένου να την παρακολουθήσουν μαθητές και εκπαιδευτικοί. Τα μηνύματα τα οποία περνούν μέσα από τη δημιουργία τους είναι όχι μόνο άκρως επίκαιρα, αλλά και ιδιαιτέρως δυνατά. Το link της ταινίας είναι:

Σας ευχαριστούμε και παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.