Το Εσπερινό Γυμνάσιο & ΓΕ.Λ. Παλλήνης και το Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Ραφήνας οργάνωσαν εκδήλωση. Νευραλγικής σημασίας και αρκούντως επίκαιρα τα υπό συζήτηση θέματα. Η παρουσίαση του Εσπερινού Γυμνασίου & ΓΕ.Λ. Παλλήνης αφορούσε στη διαφοροποιημένη διδασκαλία με στόχο την κάλυψη των αναγκών μεμονωμένων μαθητών (μεγάλοι σε ηλικία μαθητές που μαθαίνουν με τον δικό τους τρόπο) , την καλλιέργεια των κινήτρων μάθησης αλλά και τις στρατηγικές ενίσχυσης των εκπαιδευτικών προκειμένου ν’ ανταπεξέλθουν σε ένα ομολογουμένως δύσκολο και απαιτητικό έργο . Το δε Εσπερινό ΕΠΑ.Λ. Ραφήνας στο πλαίσιο μίας άρτια οργανωμένης ημερίδας από τον διευθυντή ΤΟΥ 3ου ΕΚ Ανατολικής Αττικής κ. Παλιούρα και την διευθύντρια του κ, Κρεστενίτη Ρεβέκα με προσκεκλημένο τον καθηγητή του Εθνικού Μετσόβιου Πολυτεχνείου κ. Γκόνο, παρουσίασε τους τομείς και τις δράσεις του σε συνεργασία με το 3ο Ε.Κ. Ανατολικής Αττικής, με το ενδιαφέρον να εστιάζεται σε τεχνικές εξοικονόμησης και βελτιστοποίησης της χρήσης ενέργειας όπως οι καιροί προστάζουν. Συγχαρητήρια στους διευθυντές τους κ. Κατσαρού Σταυρούλα του Εσπερινού ΓΕΛ στην κ. Σκουφή Αλεξάνδρα διευθύντρια του Εσπερινού Γυμνασίου Παλλήνης καθώς και στον κ. Παλιούρα Αρη Διευθυντή του 3ο Ε.Κ. Ανατολικής Αττικής και σε όλους τους συμμετέχοντες.