Σας ενημερώνουμε ότι το σχολείο μας φέτος συμμετείχε στον διαγωνισμό ραδιοφωνικού μηνύματος που διοργανώνεται κάθε χρόνο από το European School Radio “Κάν’ το ν’ ακουστεί” και στην τελετή βράβευσης των σχολείων που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 11 Ιουνίου 2022 πήρε το 2ο Βραβείο Ραδιοφωνικού Μηνύματος Γυμνασίων European School Radio 2022.

Φέτος,στον διαγωνισμό “Κάν’ το ν’ ακουστεί 2022”  το θέμα ήταν “Ταξιδεύοντας” και οι μαθητές μας έστειλαν το δικό τους μήνυμα με τίτλο “Ξεκίνα σήμερα”.

Μπορείτε να δείτε οπτικοποιημένο το ραδιοφωνικό μήνυμα πατώντας εδώ

Τα παιδιά της Γ’ Γυμνασίου ανταποκρίθηκαν με μεγάλη χαρά στη συγγραφή του κειμένου, εμπνεύστηκαν και ενέπνευσαν, φαντάστηκαν, ονειρεύτηκαν, μας ταξίδεψαν και το αποτέλεσμα ήταν εξαιρετικό!

Στην ηχογράφηση συμμετείχαν οι μαθητές:

Μακρή Ελένη

Νίκα Έλενα

Σαρακινιώτης Θεμιστοκλής

Σηφάκη Αναστασία

Την αφίσα δημιούργησε η μαθήτρια Χατζηβογιατζή Βασιλική.

Περισσότερες πληροφορίες και υλικό μπορείτε να δείτε στην ιστοσελίδα του σχολείου μας πατώντας εδώ